Zlot mistrzyń i mistrzów angażowania grup

zdjecie uczestnikow
Superwizja daje moc

21-23 sierpnia 2019 (od środy, godz. 11.30 do piątku godz. 18.00)

Domaniewice k. Wolbromia (blisko Krakowa i Katowic)

Trwają zapisy na pierwsze takie wydarzenie w Polsce! Zlot mistrzyń i mistrzów angażowania grup. Zlot osób, które praktykują dramę i metody z nią powiązane - takie, w których jest miejsce na wchodzenie w role, angażowanie nie tylko głowy, ale też ciała i emocji.

 
Applied drama i więcej

Drama stosowana (ang. applied drama) daje możliwość bezpiecznego wchodzenia w różnorodne interakcje z innymi, wcielania się w role, improwizowania. Dzięki niej zyskujemy lepszy kontakt z samym sobą, ze swoimi emocjami, refleksjami, uczymy się je komunikować. Z drugiej strony rozwijamy empatię, by móc lepiej zrozumieć innych. Drama umożliwia bezpieczne eksperymentowanie - testowanie nowych zachowań, komunikowanie swoich potrzeb, przedstawianie stanowisk. Uczy uważności, skupienia i daje nieocenioną sposobność, by na jedną sprawę spojrzeć z wielu perspektyw.

Pracujesz innymi podobnymi metodami? Również możesz wziąć udział w zlocie. Zapraszamy!

Dla kogo zlot?

Jeśli uczestniczyłaś/eś wcześniej w szkoleniu, szkole, projekcie, treningu z dramy stosowanej (ang. applied dramy) lub innej podobnej metody, praktykujesz te podejścia w swojej pracy z grupami (stosowałaś/eś co najmniej raz) i chcesz się doskonalić w sztuce angażowania grup, to zapraszam Cię na trzy dni wspólnej pracy. Osoby, które dotychczas wyraziły chęć udziału pracują z różnymi grupami - młodzieży, seniorów, rodzinami, osobami z niepełnosprawnościami, pracownikami urzędów i firm. Będzie więc można zainspirować się działaniami i informacją zwrotną od osób z podobnych do Twojej i innych branż (możesz zaproponować coś dla grupy nie tylko podczas superwizji, ale i na wieczory i poranki).

Program zlotu

Wsłuchując się w dotychczas zgłoszone mi potrzeby planuję cztery główne moduły superwizyjno-warsztatowe przeplatane spacerami po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wspólnym ogniskiem, pysznymi posiłkami i inspirującymi rozmowami i działaniami z ciekawymi ludźmi.

 1. Wprowadzenie :: integracja, krótki warsztat o informacji zwrotnej

 2. Superwizja :: prowadzenie przez uczestniczki i uczestników średnio godzinnych modułów warsztatowych, po których nastąpi wspierająca informacja zwrotna od grupy i ode mnie w uzgodnionych wcześniej obszarach (temu m.in. służy rozmowa indywidualna każdej osoby ze mną, przed zlotem - każdy sam może wybrać, czy chce dostać feedback do narzędzia, np. tego czy będzie realizowało cele, jakie sobie osoba założyła, czy może także do sposobu prowadzenia, jasności instrukcji itd.)

 3. Co po angażującym ćwiczeniu dla wzmocnienia i przedłużenia jego działania :: dobre praktyki wychodzenia z ról, omawiania, łączenia wiedzy uczestniczących z nową wiedzą, integrowania doświadczeń z warsztatu z życiem uczestniczek i uczestników, sprawdzone pytania i struktury facylitacyjne

 4. Nowe narzędzie :: ring bokserski (ang. boxing match), którego nauczyłam się od jego autorki, Fiony Macbeth i jest doskonałe do pracy nad komunikacją w sytuacjach trudnych, a więc może być wykorzystane na warsztatach dla sprzedawców, managerów, urzędników, rodziców, młodzieży i innych grup. Więcej w sekcji korzyści z udziału.

Szczegółowy program uwzględni wszystkie wymienione wyżej korzyści oraz indywidualne potrzeby i wkład uczestniczek i uczestników, pragnących podzielić się swoimi doświadczeniami z dramą i metodami zbliżonymi do niej. Dlatego, warto umieścić istotne informacje w formularzu zgłoszeniowym i/lub przekazać je podczas rozmowy telefonicznej z Olą Chodasz (tel. 609-08-13-13).

Kto prowadzi zlot

Na kształt i przebieg zlotu będą mieć wpływ wszyscy uczestniczący. Osobą, która będzie odpowiedzialna za ustalenie i zrealizowanie szczegółowego programu, uwzględniającego przeprowadzone rozmowy telefoniczne z każdą/ym z uczestniczących, facylitację części superwizyjnej, dzielenie się informacjami zwrotnymi na bazie swojej wiedzy i doświadczeń oraz prowadzenie części warsztatowej, będzie Ola Chodasz, trenerka i superwizorka dramy z kilkunastoletnim doświadczeniem pracy we wszystkich sektorach z grupami od kilku do 200+ osób.

Korzyści z udziału w zlocie

 • Udoskonalisz swoje działania z grupami, by móc pełniej korzystać z potencjału, jaki niesie za sobą stosowanie dramy i zbliżonych do niej metod, bazujących na pracy z ciałem, ruchem, emocjami i pogłębionymi refleksjami.

 • Doświadczysz i porozmawiasz o sposobach stopniowego angażowania w sytuacji oporu grupy. Odpowiednio przemyślane sekwencje ćwiczeń sprawią, że będziesz wiedział, jak stopniowo zaangażować nawet mniej otwartych uczestników/grupy.

 • Wzmocnisz swoją pozycję na rynku. Trenerzy i coache, stosujący dramę i zbliżone do niej metody wyróżniają się na rynku, bo angażują uczestników wielopoziomowo oraz wspierają uzyskanie pożądanych efektów na poziomie zmiany postaw. Dzięki temu na naszych salach szkoleniowych nie ma miejsca na nudę, praca wre, a klienci chcą więcej!

 • Poznasz genialne, innowacyjne narzędzie do pracy z klientem, który potrzebuje przepracować temat komunikacyjny.

  “Ring” to dynamiczna i angażująca fizycznie, emocjonalnie i intelektualnie struktura do pracy w obszarze asertywności, rozwiązywania konfliktów i innych umiejętności interpersonalnych. Realne emocje i wyzwania komunikacyjne, podparte bezpieczną przestrzenią, z której uczestnicy mogą czerpać, zgodnie ze swoimi potrzebami, aby przygotować się do trudnej dla nich rozmowy. Zaangażowanie i przepracowanie tematu gwarantowane!

 • Poznasz i/lub utrwalisz sobie ćwiczenia i struktury dramowe i facylitacyjne - podzielą się nimi z Tobą inne uczestniczki i uczestnicy oraz osoba prowadząca, Ola Chodasz.

 • Wzmocnimy się wzajemnie w omawianiu ćwiczeń, modułów i dni warsztatowych. Drama uruchamia w uczestnikach szeroki wachlarz procesów i zdarzeń, dlatego tak istotne jest doskonalenie adekwatnych sposobów facylitacji nie tylko ćwiczeń, ale i dyskusji tuż po nich.

 • Opcjonalnie, będziesz mogła/mógł poddać superwizji (w naszym bezpiecznym, nastawionym na konstruktywny feedback gronie) swoje ćwiczenie bazujące na dramie lub podobnej metodzie - przeprowadzić je lub o nim opowiedzieć, otrzymać informację zwrotną lub odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

 • Spotkasz ludzi z różnych sektorów i branż, co może być dla Ciebie inspiracją i realnym wsparciem w realizacji małych i wielkich projektów (być może właśnie razem).

Cena i zgłoszenia na zlot

870 zł - cena standardowa***

***Jeśli cena miałaby stać na przeszkodzie Twojego udziału lub też trzy dni superwizji grupowej i warsztatów (w tym z nowej techniki dramowej i facylitacji omówień) są warte dla Ciebie więcej niż wynosi standardowa cena, daj mi znać i uzgodnimy wspólnie dobre rozwiązanie.

Cena zawiera:

 • rozmowę telefoniczną z osobą prowadzącą, Olą Chodasz (tel. 609-08-13-13) - przed zlotem, tak, żeby program uwzględniał możliwie najpełniej potrzeby każdej z osób uczestniczących i by każdy miał wsparcie w wyborze narzędzia i obszarów do superwizji;

 • udział w warsztatach superwizyjnych i metodologicznych;

 • zaświadczenie udziału, które możesz wykorzystać w procesach certyfikacyjnych (trenerskich i dramowych), i rekrutacyjnych (starając się o pracę lub udział w różnego typu projektach);

 • napoje i słodkości podczas przerw kawowych.

Pobyt w ośrodku szkoleniowym każdy reguluje samodzielnie, nie wlicza się on w cenę (niżej szczegóły).

Wpłata rezerwuje miejsce, a więc dokonuje się jej przed zlotem, po potwierdzeniu, że są jeszcze wolne miejsca (stąd numer konta wysyłam po otrzymaniu zgłoszenia).

Miejsce zlotu: charakter, koszt pobytu, atrakcje

Na pewno będzie klimatycznie, kameralnie, blisko natury.

osrodek

Ośrodek, Dworek Jurajski, mieści się w Domaniewicach koło Wolbromia, na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to dawny, odremontowany dworek z obszerną salą warsztatową, jadalnią i pokojami dla gości (większość pokoi ma łazienki). Położony z dala od hałasu i zgiełku miejskiego, otoczony przyrodą, z możliwością odsapnięcia w altanie, zrobienia wieczorem ogniska i/lub spaceru do pobliskiego lasu i nieco dalej (zobacz atrakcje).

osrodek

Mamy cały ośrodek do dyspozycji, a ośrodek serwuje proste i dobre domowe jedzenie. Jest więc opcja przyjechania z osobą towarzyszącą/rodziną, które podczas warsztatów mogą korzystać z dobrodziejstw otaczającej przyrody i zabytków.

Nocleg i wyżywienie nie są wliczone w cenę zlotu. Każda z osób uczestniczących reguluje je bezpośrednio z ośrodkiem (gotówką lub przelewem na konto ośrodka). Ośrodek jest na uboczu i jest nastawiony na większe grupy stąd ceny są znacznie niższe niż hotelowe. Całościowy pobyt od obiadu we środę do obiadu w piątek będzie wynosił około 220 zł w zależności od tego ile nas w sumie będzie i z ilu-osobowych pokoi będziemy korzystać. O szczegółach będę informować e-mailem każdego, kto się zgłosi.

nasze miejsce

Dojazd do ośrodka

Adres: Dworek Jurajski, 32-310 Klucze, Domaniewice 69a, powiat olkuski, koło Wolbromia.

Strona z mapką: http://dworekjurajski.pl/kontakt-2/

Dojazd PKSem z Krakowa dojazd do Wolbromia zajmuje godzinę i kosztuje ok. 7 zł. Z Wolbromia właściciel ośrodka lub ja możemy po Was bez problemu przyjechać. Koszt Ubera z Krakowa lub Katowic nie jest wysoki, zwłaszcza jeśli podzieli się go między kilka osób, a można dojechać pod same drzwi ośrodka.

Dla zmotoryzowanych podaję współrzędne GPS: 50.403911°N, 19.667912°E.