Zlot mistrzyń i mistrzów angażowania grup 2020

16-19 lipca 2020 w Burdągu
od czwartku od godz. 12.00 do niedzieli do godz. 14.00

Trwają zapisy na pierwsze takie wydarzenie w Polsce! Zlot mistrzyń i mistrzów angażowania grup prowadzony wspólnie przez Olę Chodasz i Agę Sokołowską. Zlot osób, które praktykują dramę, impro, pracę przez ciało, terapię tańcem, arteterapię i metody z nimi powiązane - takie, w których jest miejsce na wchodzenie w role, angażowanie nie tylko głowy, ale też ciała i emocji.

Ola Chodasz + Aga Sokołowska = nowe możliwości dla Ciebie

Dlaczego akurat my razem?

 • Obie jesteśmy pasjonatkami uwielbiającymi nowatorskie podejścia, które wyzwalają autentyczny kontakt i twórczość.
 • Ola od 17 lat rozwija dramę w Polsce, a Aga język ruchu i terapię tańcem i ruchem. Każda z nas przeprowadziła kilkaset szkoleń dla różnorodnych grup, więc mamy doświadczenie, którym chcemy się dalej dzielić.
 • Uczymy się nawzajem od siebie metod w których się specjalizujemy i zapraszamy do dołączenia do nas, bo wiemy, że te metody prawdziwie pomagają zmienić życie, budzą autentyczne zaangażowanie i pomagają stworzyć swój unikalny warsztat pracy z grupami.
 • Zajmiemy się dla Was całością - od zapisów po opiekowanie się procesem grupowym, moderowanie sesji informacji zwrotnych i prowadzenie części niespodziankowych.
 • Kochamy to, co robimy oraz uwielbiamy naturę, las i twórczą przestrzeń i w takie właśnie miejsce Was zapraszamy.

Dla kogo jest Zlot?

Jeśli uczestniczyłaś/eś wcześniej w szkoleniu, szkole, projekcie, treningu z dramy stosowanej (ang. applied dramy) lub szkoleniach z terapii tańcem, języka ruchu, arteterapii albo innej podobnej metody, praktykujesz te podejścia w swojej pracy z grupami (stosowałaś/eś co najmniej raz) i chcesz się doskonalić w sztuce angażowania grup, to zapraszamy Cię do wspólnej pracy. Osoby, które dotychczas wyraziły chęć udziału pracują z różnymi grupami - młodzieży, seniorów, rodzinami, osobami z niepełnosprawnościami, pracownikami urzędów i firm. Będzie więc można zainspirować się działaniami i informacją zwrotną od osób z podobnych do Twojej i innych branż.

Zapraszamy zarówno osoby chętne do poprowadzenia warsztatu i uzyskania informacji zwrotnej (maksymalnie 12 miejsc) jak i osoby, które chcą aktywnie BYĆ, bez prowadzenia ćwiczeń, a z chęcią do pogłębienia refleksji i rozwoju umiejętności prowadzenia grup i reagowania w różnych sytuacjach. Każda z osób niezależnie od tego, czy poprowadzi ćwiczenie, czy nie, weźmie udział w około 12tu różnorodnych fragmentach warsztatów, co będzie ucztą dla osób ciekawych różnych podejść do rozwoju własnego lub nowych pomysłów zawodowych.

Program Zlotu

Wsłuchując się w dotychczas zgłoszone nam potrzeby planujemy cztery główne moduły superwizyjno-warsztatowe przeplatane spacerami po pięknych lasach, kąpielami w czystym jeziorze, wspólnym ogniskiem, pysznymi posiłkami i inspirującymi rozmowami i działaniami z ciekawymi ludźmi.

 1. Wprowadzenie :: integracja, krótki warsztat o informacji zwrotnej
 2. Warsztaty i informacje zwrotne (moduł superwizjny) :: prowadzenie przez uczestniczki i uczestników średnio godzinnych modułów warsztatowych, po których nastąpi wspierająca informacja zwrotna od grupy i od prowadzących w uzgodnionych wcześniej obszarach (temu m.in. służy rozmowa indywidualna każdej osoby z jedną z prowadzących przed zlotem - każdy sam może wybrać, czy chce dostać informację zwrotną do narzędzia, np. tego czy będzie realizowało cele, jakie sobie osoba założyła, czy może do sposobu prowadzenia, jasności instrukcji itd.)
 3. Co po angażującym ćwiczeniu dla wzmocnienia i przedłużenia jego działania (wymiana dobrych praktyk i wskazówki) :: wychodzenie z ról, sprawdzone pytania, omówienia strukturalne i kreatywne – łączenie różnych modalności: słowo, ruch, rysunek, integrowanie doświadczeń z warsztatu z życiem uczestniczek i uczestników.
 4. Niespodzianka od prowadzących :)

Szczegółowy program uwzględni wszystkie wymienione niżej korzyści oraz indywidualne potrzeby i wkład uczestniczek i uczestników, pragnących podzielić się swoimi doświadczeniami z dramą, różnymi podejściami pracy z ruchem i tańcem i metodami zbliżonymi do nich. Dlatego warto umieścić istotne informacje w formularzu zgłoszeniowym i/lub przekazać je podczas rozmowy telefonicznej z Olą Chodasz (tel. 609-08-13-13) lub Agą Sokołowską (tel. 604-537-533).

Kto prowadzi Zlot

Na kształt i przebieg zlotu będą mieć wpływ wszyscy uczestniczący. Osoby prowadzące, Ola Chodasz i Aga Sokołowska, będą odpowiedzialne za ustalenie i zrealizowanie szczegółowego programu, uwzględniającego przeprowadzone rozmowy telefoniczne z każdą/ym z uczestniczących, facylitację części superwizyjnej, dzielenie się informacjami zwrotnymi na bazie swojej wiedzy i doświadczeń oraz prowadzenie części warsztatowo-niespodziankowej.

Ola Chodasz
Ola Chodasz - trenerka i superwizorka dramy z 17-letnim doświadczeniem pracy warsztatowej we wszystkich sektorach, z grupami od kilku do 200+ osób.
Aga Sokołowska
Aga Sokołowska - trenerka, terapeutka, superwizorka terapii tańcem i ruchem i nauczycielka języka ruchu /certyfikat LIMS/ z siedemnastoletnim doświadczeniem w prowadzeniu terapii i szkoleń.

 

Korzyści z udziału w zlocie

 • Udoskonalisz swoje działania z grupami, by móc pełniej korzystać z potencjału, jaki niesie za sobą stosowanie dramy i metod, bazujących na pracy z ciałem, ruchem, emocjami i pogłębionymi refleksjami.
 • Doświadczysz i porozmawiasz o sposobach stopniowego angażowania w sytuacji oporu grupy. Odpowiednio przemyślane sekwencje ćwiczeń sprawią, że będziesz wiedział, jak stopniowo zaangażować nawet mniej otwartych uczestników/grupy.
 • Wzmocnisz swoją pozycję na rynku. Trenerzy i coache, stosujący dramę i pracę z ciałem oraz zbliżone do niej metody wyróżniają się na rynku, bo angażują uczestników wielopoziomowo oraz wspierają uzyskanie pożądanych efektów na poziomie zmiany postaw. Dzięki temu na naszych salach szkoleniowych nie ma miejsca na nudę, praca wre, a klienci chcą więcej!
 • Poznasz i/lub utrwalisz sobie ćwiczenia i struktury dramowe oraz proces twórczy - weźmiesz udział w kilkunastu formach warsztatowych prowadzonych przez uczestniczki i uczestników oraz osoby prowadzące Zlot: Olę Chodasz i Agę Sokołowską.
 • Będziesz mogła/mógł przeprowadzić swoje ćwiczenie (w naszym bezpiecznym gronie) i otrzymać informację zwrotną.

Uwaga! Dla osób chcących przeprowadzić krótki warsztat i otrzymać informację zwrotną mamy maksymalnie 12 miejsc. Można prowadzić warsztaty, a można po prostu BYĆ i budować czas bycia razem swoją obecnością i udziałem. Każdy z uczestników/czek bierze udział w kilkunastu inspirujący warsztatach oraz doskonali warsztat udzielania informacji zwrotnej.

 • Spotkasz ludzi z różnych sektorów i branż, co może być dla Ciebie inspiracją i realnym wsparciem w realizacji małych i wielkich projektów (być może właśnie razem).

Applied drama, język ruchu i więcej

Drama stosowana (ang. applied drama) daje możliwość bezpiecznego wchodzenia w różnorodne interakcje z innymi, wcielania się w role, improwizowania. Dzięki pracy dramą zyskujemy lepszy kontakt z samym sobą, ze swoimi emocjami, refleksjami, uczymy się je komunikować. Z drugiej strony rozwijamy empatię, by móc lepiej zrozumieć innych. Drama umożliwia bezpieczne eksperymentowanie - testowanie nowych zachowań, komunikowanie swoich potrzeb, przedstawianie stanowisk. Rozwija ekspresję, uważność, skupienie i daje nieocenioną sposobność, by na jedną sprawę spojrzeć z wielu perspektyw. Język ruchu - Laban Bartenieff Movement System (LBMS) wspiera połączenie między ciałem, emocjami a umysłem. Dzięki doświadczeniu i  zrozumieniu ruchu zyskujemy większe połączenie ze sobą i innymi. Przez odczucie tego, że wszystko, co jest cielesne ma swoje odzwierciedlenie w umyśle, a to co myślimy oddziałuje na to, jak się czujemy emocjonalnie i fizycznie, możemy doświadczać, że naprawdę jesteśmy całością. To uczy szacunku, wrażliwości i otwarcia na szerszą perspektywę. Dzięki poznawaniu języka ruchu zyskujemy większą możliwość otwarcia się na eksperyment, zrobienie czegoś w zupełnie inny sposób, a nie jedynie myślenia o tym. Język ruchu budzi kreatywność i umożliwia wyjście ze starych nawyków i schematów w konstruktywny sposób.

Pracujesz innymi podobnymi metodami? Również możesz wziąć udział w zlocie. Zapraszamy!

Cena

940 zł - cena standardowa*

*Jeśli cena miałaby stać na przeszkodzie Twojego udziału w Zlocie lub jest on w Twoim odczuciu wart więcej niż wynosi standardowa cena, daj nam znać i uzgodnimy wspólnie dobre rozwiązanie.

Cena zawiera:

 • rozmowę telefoniczną z jedną z osób prowadzących, Olą Chodasz (tel. 609-08-13-13) lub Agnieszką Sokołowską (tel.604-537-533), przed Zlotem, tak, żeby program uwzględniał możliwie najpełniej potrzeby każdej z osób uczestniczących i by każdy miał wsparcie w wyborze narzędzia i obszarów do superwizji;
 • udział w warsztatach prowadzonych przez osoby uczestniczące, Olę i Agnieszkę oraz superwizji;
 • zaświadczenie udziału, które możesz wykorzystać w procesach certyfikacyjnych (trenerskich i dramowych), i rekrutacyjnych (starając się o pracę lub udział w różnego typu projektach).

Cena nie zawiera noclegów i wyżywienia. Za pobyt (3 noclegi) i wyżywienie (3 wegetariańskie obiady oraz zupy ostatniego dnia) zapłacisz na miejscu gotówką – ok. 410 zł (czekamy na potwierdzenie ośrodka). Śniadania i kolacje robimy wspólnie, z produktów, które sami przywieziemy lub kupimy lokalnie.

Wpłata rezerwuje miejsce, a więc dokonuje się jej przed Zlotem, po potwierdzeniu, że są jeszcze wolne miejsca (stąd numer konta wysyłamy po otrzymaniu zgłoszenia). Zobacz zasady rezygnacji.

Ośrodek mamy na wyłączność, nie musisz nic sam(a) rezerwować.

Miejsce zlotu

ośrodek
Ośrodek w Burdągu
sala
Sala

Czas spędzimy w pięknej naturze i klimatycznej posiadłości w Burdągu.

Do naszej dyspozycji mamy dwa duże domy, staw do pływania 50m od sali, która ma ok. 120m2 i ogromne okna, przez które rozciąga się widok na łąkę i staw. Rano mogą budzić nas żurawie, powietrze jest czyste, a gospodarze dbają o ochronę przyrody. Wokół rozciągają się łąki, lasy, pagórki. A po 20-minutowym spacerze docieramy do czystego jeziora. Miejsce jest bajkowe i naturalne.

Studio Burdąg znajduję się 194 km od Warszawy i 205 km od Gdańska, w siedlisku położonym w odległości 2 km od wsi Burdąg (powiat szczycieński, gmina Jedwabno).

Zapisz się teraz