e-MOC-JA w komunikacji

Mijał kolejny dzień. Niby nic wielkiego się nie wydarzyło, a czułam się wykończona. Zaczęłam zauważać coraz więcej sytuacji i zachowań, które delikatnie mówiąc nie wspierały mojego dobrego samopoczucia i zupełnie nie pomagały mi wykonywać moich zadań. Niezauważane, nienazwane, nierozumiane i niezaopiekowane emocje rozszarpywały mnie od środka. Bycie sobą i dobre odegranie pełnionych ról (trenerki, szefowej, żony, koleżanki itd.) było szalenie kosztowne.

Dziś kontakt z emocjami daje mi coraz więcej siły. Połączyłam zainteresowanie tematem i osobistą pracę z intuicją, autentycznością i emocjami z moją trenerską specjalizacją, jaką jest DRAMA.

Tak powstał warsztat „e-MOC-JA w komunikacji”, który pomaga odbywać trudne rozmowy, być sobą i czerpać energię z emocji.

Program

Jak reagujemy na emocje
Jak reagujemy na emocje

W trakcie warsztatów dobiorę działania wynikające z aktualnych potrzeb osób uczestniczących, które wynikną z procesu grupowego – w tym również Twoich. Przedstawiam Ci plan jaki przygotowałam z myślą o podzieleniu się tym, czego się dowiedziałam, doświadczyłam i nauczyłam o emocjach w trakcie różnorodnych działań trenerskich i rozwojowych, w których miałam szczęście uczestniczyć. Tyle ile weźmiesz zależy od Ciebie.

Część 1. W kontakcie

Poznanie się, budowanie bezpieczeństwa i zaufania w grupie poprzez ćwiczenia, gry i zabawy, kontakt z sobą i innymi. Bez pośpiechu, z ciekawością i jeśli zechcesz to także z radością będziesz mogła/mógł skupić się na sobie i na tym jakie odczucia pojawiają się w tobie, kiedy nawiązujesz kontakty i budujesz relacje z innymi. Doświadczymy i ponazywamy co się dzieje z nami i innymi w sytuacji nawiązywania kontaktu, rozpoczynania czegoś nowego i jak możemy pozytywnie wykorzystać tę świadomość w codziennym życiu i pracy.

Część 2. Gdzie w emocjach MOC a gdzie JA

Podążam za tobą
Podążam za tobą

Twórcza praca z sobą i emocjami. Ekspresja z wykorzystaniem naszych ciał, muzyki, rekwizytów, pomysłów, wyobraźni i metod takich jak Playback Theatre. Bez konieczności bycia aktorem, mimem, muzykiem. Swobodne odczuwanie, przyglądanie się, przepływ. Porozumiewanie się i odczuwanie bez słów lub z pojedynczymi słowami. Oglądanie swoich emocji pokazanych przez innych. Delikatne wejście w temat i przygotowanie do dalszej pracy.

Część 3. Co czuję, kiedy…

Sytuacje będą fikcyjne, ale emocje i my prawdziwi. Przetestujesz dla samej/samego siebie co się z tobą dzieje, kiedy coś nie idzie po twojej myśli, np. ktoś od ciebie czegoś wymaga lub coś ci zarzuca, porozumiewa się zupełnie inaczej niż ty, albo niespodziewanie cię chwali. Wejdziesz w te sytuacje na swoich zasadach, w swoim tempie. Wszystko w atmosferze dobrowolności i akceptacji. Doświadczenia będziemy przeplatać rozmowami i historiami, m.in. o tym czy i kiedy warto wyrażać emocje i jak można to robić (bo istnieje wiele dróg). Narzędzia DRAMY, takie jak obrazy, stopklatki, zamiany ról oraz inne sposoby (przede wszystkim atmosfera bezpieczeństwa i akceptacji) umożliwią głębszy i szerszy wgląd, oswojenie się z emocjami, ekspresję, ale też wesprą cię na drodze transformacji zachowań na bardziej ci sprzyjające.

Część 4. Móc czuć i myśleć jednocześnie

Masz czasem sytuacje, w których zdaje ci się, że emocje zalewają twój mózg i nie możesz czuć i myśleć jednocześnie? Albo że nie wiesz co dokładnie się dzieje, ale jest ci trudno albo czujesz się jak przekłuty balonik? A chcesz to przeżyć, mieć dobry efekt i dobrze wypaść. Będziesz mogła/mógł podzielić się z nami taką sytuacją i przyjrzeć się jej, poeksperymentować, oswoić się. Jako osoba prowadząca wykorzystam tu znajomość takich technik jak „ring bokserski” (spokojnie, będzie bez przemocy, to tylko kreatywność twórczyni metody, Fiony Macbeth) i Teatr Forum (Augusto Boala z własnymi modyfikacjami) oraz swoją uważność, wrażliwość, chęć słuchania i rozumienia. Dzięki tej części możesz np. przygotować się do nadchodzącej trudnej rozmowy – aktywnie wnosząc swoją historię lub uczestnicząc w historii opowiedzianej przez inną osobę.

Część 5. Więcej MOCy i CIEBIE w emocjach

Zajmiemy się tym, jak możemy zwiększyć swoje poczucie dobrostanu, wesprzeć siebie, by emocje (nasze i innych) nie przytłaczały nas i nie dołowały. Byśmy odczuwali emocje jako harmonijnie przepływające przez nas i dające nam siłę. Podsumujemy to, czego doświadczymy dzięki wspólnej pracy. Jeśli zechcesz zrobisz swój indywidualny plan rozwoju i/lub dalszej pracy z emocjami, kontaktem z sobą i komunikacją.

Zapraszam do udziału. Zarezerwuj miejsce.

Terminy, ceny

 • 17-18 lutego 2018 Kraków (Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego, ul. Powroźnicza 6/2), sobota w godz. 11-18:00, niedziela w godz. 9-16:00
  Cena:
  • 632 zł przy wpłacie do 20 XII 2017
  • 790 zł przy wpłacie od 21 XII 2017 do 5 II 2018
  • 948 zł przy wpłacie po 6 II 2018
   Liczy się data wpłaty środków na konto.

Zniżka 10% dla każdego zgłaszającego się przy zgłoszeniu dwóch lub więcej osób. Zgłoszenie przez Bazę Usług Rozwojowych nie łączy się z powyższymi zniżkami.

W cenę wliczone są 2 obiady, napoje, ciastka i owoce podczas przerw. Zasady rezygnacji.

Możliwości dofinansowania

Osoby z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mogą uzyskać do 80% dofinansowania dzięki temu, że szkolenie jest w Bazie Usług Rozwojowych. Szczegółowe informacje i kontakt:

Rezerwacja miejsca

Pozostało kilka wolnych miejsc, więc nie zwlekaj:

 1. Wypełnij krótki formularz (poniżej).
 2. Wpłać przelewem odpowiednią kwotę na konto:
  Trener Dramy Aleksandra Chodasz
  70 1140 2004 0000 3102 7577 3352

  Tytuł: Emocje - miasto - Twoje imię i nazwisko
 3. Zadzwoń do mnie na numer 609-08-13-13, jeśli chcesz opowiedzieć mi dodatkowo o twoich potrzebach, o tym, czego się spodziewasz i co chcesz osiągnąć w wyniku udziału w warsztacie. Jeśli wolisz FB/Massenger napisz do mnie przez fanpage DRAMA i Open Space Technology Ola Chodasz.

Liczba miejsc ograniczona do 12 na jednym warsztacie. Decyduje kolejność wpłat.

Kto prowadzi warsztat

Ola Chodasz
Ola Chodasz

Nazywam się Ola Chodasz. Możesz się po mnie spodziewać spokoju, akceptacji, twórczego podejścia do sytuacji, gotowości do słuchania i działania. Jestem odważna, uważna, lubię autentyczność, otwartość, kontakt. Codziennie uczestniczę w sytuacjach, które pomagają mi lepiej poznać siebie i się rozwijać. Jedną z takich dłuższych sytuacji był udział (w latach 2003-2004) w szkole trenerskiej Moniki Sowickiej, gdzie nauczyłam się pracować na procesie i pomagać ludziom przekraczać ograniczenia na drodze do pełniejszej realizacji siebie. Zupełnie nietypowo, bo zanim wiedziałam, że będę kiedyś prowadzić warsztaty i czym w ogóle jest zawód trenera, poznałam jedną z najbardziej zaawansowanych metod pracy z grupami, DRAMĘ STOSOWANĄ, podczas rocznych studiów na Uniwersytecie w Exeter, w Wielkiej Brytanii. Moja fascynacja dramą i pracą z ludźmi trwa. Uczę dramy i teatru interaktywnego, ale przede wszystkim jestem praktykiem tych metod od 15 lat, co daje mi swobodę we wspieraniu ludzi i grup oraz, nie ma co ukrywać, radochę. Zupełnie prywatnie, a jak się okazuje z pozytywnym wpływem dla mojego życia zawodowego, jestem z wyboru mieszkanką wsi, działaczką społeczną, miłośniczką przyrody i hodowczynią alpak.

Formularz zgłoszenia

Dane osobowe zamieszczone w formularzu zostaną wykorzystanie tylko i wyłącznie na potrzeby organizacji warsztatu.

Podaj dane firmy/instytucji lub adres zamieszkania (wszystkim wystawiamy faktury)

Podając przykłady sprawisz, że warsztat lepiej odpowie na twoje potrzeby.

Nocleg, kolacja
(śniadanie w cenie)
Zaznacz, jeśli chcesz skorzystać (płatne w ośrodku).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Trener Dramy Aleksandra Chodasz danych osobowych zawartych w tym zgłoszeniu dla celów organizacji wydarzenia i marketingowych zgodnie z postanowieniami Ustawy o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r. (Dz. U. nr 133, poz. 883).
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
1 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.