Applied Drama online

Terminy

Edycje bez nagrywania:

 • 11, 14, 21 grudnia 2020, godz. 10.00-13.00 (do tego cyklu dodaję prezent – indywidualną konsultację ze mną, 30 minut, o wartości 200 zł)
 • 11 stycznia 2021, godz. 10-13.00, 18, 20 stycznia 2021, godz. 15.-18.00

Edycja z nagraniami:

 • luty 2021 - BRAK WOLNYCH MIEJSC (terminy prześlę osobom, które się zgłoszą. Gdyby ktoś z osób, które wpłaciły zrezygnował dam znać osobom z listy rezerwowej)

Platforma: ZOOM

 • Pracujesz lub chcesz pracować warsztatowo online?
 • Wierzysz lub chcesz doświadczyć, że online może być twórczy, inspirujący, emocjonujący, budujący więzi?
 • A może chcesz mieć wsparcie w stworzeniu własnych, inspirujących scenariuszy np. w temacie komunikacji, współpracy, odporności psychicznej, radzenia sobie w sytuacjach trudnych?
 • I przydadzą Ci się asy w rękawie dla (może już trochę zmęczonych onlinem) klientów?

Trochę tak lub zdecydowanie tak? To ten warsztat jest dla Ciebie!

Praca zdalna może być kreatywna, włączająca i budująca więzi. A Ty możesz być częścią społeczności, która nie tylko wierzy, że wielopoziomowe angażowanie ludzi ma sens, ale też potrafi to zrobić online. Wierzę, że również pomiędzy warsztatami i po nich będziemy mogli się wspierać w sieci. Razem raźniej!

Dlaczego ze mną?

Krótko o mnie i o tym, co może Cię interesować w kontekście dramy, pracy z grupami i pracy zdalnej. Po blisko 20 latach warsztatowej pracy stacjonarnej przeżyłam w marcu szok i niedowierzanie. Po czym przeszłam z warsztatami i uczeniem metody dramy (#AppliedDrama) do sieci. Jestem więc chodzącą nadzieją i żywym dowodem na to, że się da, nie będąc specjalistą IT ;) Od kwietnia 2020 z sukcesem organizuję i prowadzę zajęcia i wydarzenia online dla grup od kilku do 100 osób. Dla młodzieży i dorosłych. W Polsce, Estonii, USA i Anglii, tzn. siedząc w domu, przed komputerem ;) Pracuję z grupami polsko i angielskojęzycznymi wykorzystując różne narzędzia, w tym dramę oraz oczywiście ZOOM, Mentimeter, Mural, QiqoChat i całą tę bandę zdalnych pomocników. Prowadzę indywidualne i grupowe wsparcie dla innych trenerów. Dramy uczyłam się na Uniwersytecie w Exeter, szkołę trenerską ukończyłam w Polsce (w czasach kiedy nie miałam nawet własnego komputera), a obecnie w praktyce odkrywam nowe drogi i możliwości zdalnego angażowania i tzw. przeżywki. Lubię się dzielić swoimi odkryciami, uczyć się od innych oraz wspólnie odkrywać nowe rozwiązania.

Program

Zapraszam Cię na cykl trzech warsztatów. Możesz też uczestniczyć w wybranym z nich. Sposób prowadzenia pozwala na skorzystanie niezależnie od tego, czy wcześniej brałaś/-eś udział w stacjonarnych warsztatach z dramy, czy nie.

Warsztat 1. Gry i ćwiczenia

Różne - zabawne i poważne oraz poważnie rozwijające umiejętności przez zabawę - w tym wykorzystujące ciało, głos, wyobraźnię, metaforę ale i różne proste aplikacje inernetowe. Doświadczymy ćwiczeń, którymi możemy budować koncentrację, atmosferę, podnosić zaangażowanie i jakość spotkań i warsztatów prowadzonych zdalnie. Ćwiczeń, którymi możemy integrować grupę i otwierać ważne tematy, takie jak zarządzanie własną energią, współpraca, przywództwo. Wymienimy się również dobrymi praktykami w tym zakresie.

Warsztat 2. Ciało czuje i wie (Teatr Obrazu)

Będziemy tworzyć figury z naszych ciał, by przybliżać pojęcia, badać potrzeby (wyrazić, poczuć i nazwać sytuację, w jakiej jesteśmy, np. rozpoznać problem, trudność). Będziemy też, dalej z wykorzystaniem ciała i minimalnej ilości słów, szukać marzeń, potrzeb i wartości, będziemy chwytać myśli i emocje wokół tego jak mogłoby być. Na koniec poszukamy dróg przejścia od tego jak jest do tego jak mogłoby być, czyli zidentyfikujemy rozwiązania i działania, jakie można podjąć, by być tam, gdzie chce się być. Doświadczymy w ten sposób jak pracować obrazami z ciał i Teatrem Obrazu (Augusto Boala) online, jak będąc w oddzieleniu, delikatnie poruszać i sięgać do mądrości ciała i do mądrości kolektywnej.

Warsztat 3. Zatrzymaj i zmień (Teatr Forum)

Przygotujemy w kilku grupach sceny dotyczące współczesnych wyzwań, a następnie wykorzystamy elementy Teatru Forum i inne techniki typu stop-klatka, strumień myśli, dublerzy, do poszukiwania i trenowania nowych sposobów myślenia i zachowań, które mogą pomóc w zmianie. Wymienimy się pomysłami na wykorzystanie zastosowanych technik i ich wariacji w różnych dziedzinach i z różnymi grupami.

Ile to kosztuje?

Są dwie opcje cenowe do wyboru:

1. Here&Now: warsztaty nie będą nagrywane - stawiamy na budowanie relacji, intymność i uczenie się sytuacyjne oraz współtworzenie zdarzeń przez całą grupę, w tym prowadzenie wybranych ćwiczeń przez chętne osoby - to moja odpowiedź na pytanie o superwizyjny ZLOT – tak, zróbmy to! Wszystkich, którzy potrzebują (jeszcze) szerszej superwizji/konsultacji/mentoringu/treningu zapraszam do kontaktu i pracy indywidualnej.

Płatność: 100% ceny.

Terminy:

 • 11, 14, 21 grudnia 2020, godz. 10.00-13.00 (do tego cyklu dodaję prezent – indywidualną konsultację ze mną, 30 minut, o wartości 200 zł)
 • 11 stycznia 2021, godz. 10-13.00, 18, 20 stycznia 2021, godz. 15.-18.00

Możesz uczestniczyć tylko w grudniu, tylko w styczniu lub zmiksować edycje, tylko proszę daj mi znać: w tytule przelewu wpisz daty, kiedy będziesz.

2. Recorded (brak wolnych miejsc, można się zapisać na listę rezerwową): Warsztaty będą nagrywane, dzięki czemu będziesz mogła otrzymać nagrania (po ich opracowaniu i montażu), a ja będę mogła wykorzystać te nagrania dla kolejnych osób i grup.

Płatność: 10% ceny za udział, zgoda od Ciebie na wykorzystanie Twojego wizerunku.

Termin: luty 2021 (dokładne terminy zaproponuję bezpośrednio osobom, które się zgłoszą, trwają uzgodnienia z filmowcem. Udział rezerwuje wpłata, po zamknięciu grupy - liczba miejsc jest ograniczona - pozostałe osoby będą na liście rezerwowej.

 

Cena:

Jeden warsztat: 170 zł

Przy wpłacie z góry za trzy warsztaty: 440 zł

Przy opcji „recorded” 10% tych cen, czyli odpowiednio 17 i 44 zł. Szczegółowe warunki, w tym zgodę na wizerunek do podpisu i przesłania wyślę zapisanym osobom.

Wystawiam faktury. Nie doliczam VAT.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat.

Wybierz opcję, zapisz się i zrób przelew na konto:

Trener Dramy Aleksandra Chodasz
70 1140 2004 0000 3102 7577 3352
Tytułem: Drama online + Twoje imię i nazwisko + wybrane daty

Korzyści z udziału

To, czego będziemy doświadczać możesz wykorzystać do prowadzonych przez Ciebie zajęć oraz do układania własnych, niepowtarzalnych scenariuszy.

A dodatkowo:

 • będziesz świetnie się bawić,
 • odkryjesz i rozwiniesz swój potencjał,
 • poznasz ciekawych ludzi,
 • dobrze i rozwojowo spędzisz czas,
 • odkryjesz lub upewnisz się w tym, że zdalne warsztaty i spotkania mogą dawać energię i że online może być robiony z sensem.

Jeśli weźmiesz udział w obecnym cyklu otrzymasz specjalną zniżkę na kolejne warsztaty planowane na 2021 rok:

 1. Karty ról
 2. Ring bokserski
 3. Stymulatory
 4. Praca z wewnętrznymi krytykami
 5. Impro - z udziałem gościa specjalnego
 6. ZLOT mistrzyń i mistrzów zdalnego angażowania grup

Zgłaszam się!

Terminy i ceny
11.12.2020, g. 10-13.00
14.12.2020, g. 10-13.00
21.12.2020, g. 10-13.00
11.01.2021, g. 10-13.00
18.01.2021, g. 15-18.00
20.01.2021, g. 15-18.00
z nagrywaniem i zgodą na wizerunek, luty 2021
Faktura
Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Zgodnie z art. 9 w zw. z art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27-04-2016 r. wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Trener Dramy Aleksandra Chodasz z siedzibą w Lutczy 994, 38-116 Gwoźnica Górna, NIP: 524-221-30-09 w celu organizcji Applied Drama online. Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, w szczególności nie jest obowiązkowe na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, jednak jest warunkiem wzięcia udziału w treningu. Państwa dane osobowe zamieszczone w powyższym formularzu zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie na potrzeby organizacji treningu.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
2 + 11 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.