Angażuj ciało i emocje online, wspieraj interakcje
Applied DRAMA – warsztaty zdalne
Jak będziemy pracować z grupami w najbliższych latach?
Stacjonarnie, online, hybrydowo? Na pewno intensywnie, bo potrzeby są olbrzymie. Jeśli potrafisz prowadzić angażujące, ciekawe warsztaty i spotkania, poradzisz sobie w każdej sytuacji. A ja z chęcią podzielę się z Tobą swoim know-how, by było Ci łatwiej.
Udział w moich szkoleniach metodologicznych pomoże Ci prowadzić atrakcyjne i skuteczne warsztaty i spotkania – zarówno te offline, jak i te online. Będziemy się spotykać na żywo, ale w sieci (na ZOOM), a więc osiągniesz swoje cele przy stosunkowo niskim nakładzie środków i bez wychodzenia z domu.
Zapraszam Cię na cykl pięciu warsztatów – możesz uczestniczyć w wybranym z nich lub we wszystkich.
Sposób ich prowadzenia daje każdemu możliwość wzięcia udziału niezależnie od tego, czy wcześniej byłaś/byłeś na warsztatach z metody DRAMY, czy nie.
Wszystkie warsztaty odbędą się w czasie rzeczywistym (nie będą nagrywane), na platformie ZOOM, w środy, od 16 października do 20 listopada 2024, w godzinach 17.00 – 20.30.
To, co będzie Ci niezbędne, by w nich uczestniczyć to: dobre łącze internetowe, kamera i mikrofon oraz możliwość swobodnego mówienia i poruszania się.
Po każdych zajęciach osoby uczestniczące otrzymują e-mailem materiały edukacyjne, a po udziale w cyklu pięciu warsztatów certyfikat.
1. Gry, ćwiczenia i rytuały w pracy zdalnej, 16.10.2024
Poznasz aktywności włączające ciało, głos, wyobraźnię, dzięki którym można:
2. Słowa to nie wszystko - Teatr Obrazu i 4P, 23.10.2024
Język jest tak wspaniały, jak ograniczony. Bywa, że utrudnia dojście do sedna sprawy i wyjście poza utarte schematy. Na tym warsztacie będziemy wychodzić poza jego ramy:
Doświadczysz, jak korzystając z mądrości ciała, intuicji i emocji oraz potencjału zespołu, przyglądać się wyzwaniom i poszukiwać rozwiązań. Nie zabraknie też doskonalenia umiejętności prowadzenia omówień, co jest kluczowe w tego typu pracy z grupą. Przejdziemy wspólnie przez wypracowaną przeze mnie strukturę prowadzenia ćwiczeń i omówień: 4P.
3. Wchodzenie w role i improwizacja, 30.10.2024
Kompetencje interpersonalne możemy rozwijać w sprzyjającej atmosferze, bez strachu przed oceną i w sposób, który ułatwia faktyczną pracę nad nimi. Zobaczysz, jak pracować z wykorzystaniem:
Doświadczysz:
Dowiesz się, jak tworzyć sytuacje i postaci, by improwizacje budziły emocje, ale dawały bezpieczną przestrzeń do podnoszenia świadomości i testowania nowych zachowań.
4. Wyzwania komunikacyjne? Ring, 13.11.2024
Ring to dynamiczna i angażująca struktura do pracy w obszarze asertywności, rozwiązywania konfliktów, trenowania postaw i zachowań komunikacyjnych. Ring stworzyła Fiona Macbeth, trenerka i wykładowczyni, od której uczyłam się na Uniwersytecie w Exeter. Na warsztacie dowiesz się, jak zawierać kontrakt indywidualny i pracować (edukacyjnie, nie terapeutycznie) z osobą zgłaszającą swoje wyzwanie komunikacyjne na forum grupy.
Krótki film o ringu: https://www.facebook.com/trenerdramy/videos/1704919382914205/
5. Trening dla życia - Teatr Forum, 20.11.2024
Przygotujemy razem sceny dotyczące interesujących grupę trudności i wyzwań. Następnie wykorzystamy elementy Teatru Forum Augusto Boala oraz techniki typu gorące krzesło i dublerzy, do pogłębiania rozumienia zjawisk i różnorodnych motywacji oraz poszukiwania i trenowania nowych sposobów myślenia i działania. Dowiesz się, jak powstał Teatr Forum i jak jest wykorzystywany w klasycznej formie. Wymienimy się pomysłami na użycie poznanych technik i ich wariacji w pracy warsztatowej m.in. w temacie osobistego wpływu na rzeczywistość i doskonalenia umiejętności interpersonalnych.
Masz już swoich faworytów wśród warsztatów? Możesz uczestniczyć w wybranym z nich lub we wszystkich. Niektórych z narzędzi możesz się nauczyć także na moim wyjazdowym Treningu DRAMY dla trenerów i coachów, ale tylko tu doświadczysz pracy online i masz szansę poznać unikalną strukturę – RING – której nie uczę nigdzie indziej.
Zapisując się na cały cykl warsztatów, otrzymasz zniżkę i zaświadczenie. Warsztaty nie będą nagrywane. Odbędą się w czasie rzeczywistym – wejdziesz w interakcje z żywymi ludźmi, będziesz mieć szansę doświadczać, porozmawiać, zadać pytania. Decyduje kolejność wpłat, a liczba miejsc jest ograniczona.
Po 20 latach warsztatowej i eventowej pracy stacjonarnej działam z warsztatami i uczeniem Applied DRAMA także w sieci. Nauczyłam się wielu aplikacji, które to ułatwiają, ale wciąż uważam, że najważniejszą aplikacją każdej i każdego z nas jest nasze ciało, serce i umysł. Fizyczne i emocjonalne angażowanie, włączanie ciekawości i głębszej refleksji, online czy offline, przynosi sukcesy w edukacji i rozwoju.
Od kwietnia 2020 z sukcesem organizuję i prowadzę zajęcia i wydarzenia online dla grup od kilku do 100+ osób, dla młodzieży i dorosłych, w Polsce, Estonii, USA i Anglii (tzn. w domu, sprzed komputera ;)) Pracuję z grupami polsko- i anglojęzycznymi, wykorzystując różne narzędzia, w tym dramę i używając z takich platform jak ZOOM, Mentimeter, Mural, QiqoChat i całą zgraję innych zdalnych pomocników. Lubię dzielić się swoimi odkryciami, uczyć się od innych i wspólnie szukać nowych rozwiązania.
Jeśli chcesz zapisać kilka osób i uzyskać kod rabatowy lub zorganizować ten lub podobny cykl dla swojego zespołu zapraszam, napisz do mnie.
To, czego będziemy doświadczać, możesz wykorzystać w prowadzonych przez Ciebie zajęciach stacjonarnych i online.
Zyskasz energię i tonę inspiracji do prowadzenia spotkań i warsztatów – online i offline.
Przekonasz się, że zdalne warsztaty i spotkania mogą być ciekawe, angażujące i efektywne.
Poznasz świetnych ludzi, dobrze i rozwojowo spędzisz czas.
Ola poprzez swoje warsztaty i działania szkoleniowe przenosi zaangażowanie uczestników spotkania na zupełnie inny poziom. Te metody pozwalają na realną współpracę, poczucie wspólnoty, na zaangażowanie, czucie i doświadczanie refleksji i zmian wszelkimi zmysłami. Łatwo zapomnieć, że jest się online. Warto korzystać i stosować na co dzień w swoich wersjach pracy zdalnej. Polecam!!
Drama online? Ma jeszcze więcej zalet niż stacjonarna. Dlaczego? Uczy elastyczności i radzenia w trudnych warunkach. Czy da się? Owszem, dla Oli nie ma rzeczy niemożliwych! Świetnie się bawiłyśmy, pracowałyśmy, odgrywałyśmy scenki tak samo jak w normalnym trybie. Ola to człowiek z ogromną wiedzą, ale jeszcze większą umiejętnością przekazywania jej. Nauczy was przede wszystkim analizować, tworzyć, przerabiać ćwiczenia w zależności od potrzeb i… (nie) myśleć. Gorąco polecam i naprawdę nie pożałujecie!
Czy narzędzia dramy można stosować na spotkaniach online? Warsztaty Oli Chodasz udowadniają, że tak i że jest w tym olbrzymia wartość. Pracuję jako Scrum Master i lider zespołu Project Managerów. Inspiruję się dramą online, żeby budować zdalne zespoły i relacje, pobudzać kreatywność, ożywiać spotkania online i tworzyć bardziej angażujące i odkrywcze sesje szkoleniowe i treningi. Sama formuła kursu dramy online ułatwia uczestnictwo, a rozłożenie zajęć na kilka tygodni zachęca do eksperymentowania od razu i wymiany doświadczeń w czasie trwania kursu.
Warsztaty Oli Chodasz otwierają nowe możliwości, pogłębiają warsztat trenerski i dają szanse spojrzeć inaczej na proces uczenia się w różnorodnych grupach. Odpowiednia proporcja działania i refleksji. Wyróżniają się formą, metodyczną głębią, transparentnością oraz spójnością idei i praktyki.
Uczestniczyłam w kilku szkoleniach Oli, zarówno stacjonarnych, jak i on-line. Nie potrafię powiedzieć, w której przestrzeni porusza się z większą gracją (w realu czy wirtualu), ale w każdej praca z nią jest samą przyjemnością. Warsztaty są nie tylko super efektywne, inspirujące i przebogate w wiedzę, ale także prowadzone w tak miłej i lekkiej atmosferze, że uczestnik nie czuje zmęczenia i ma permanentne poczucie niedosytu. I zdziwienia na koniec, że tyle się nauczył.
Warsztaty były dla mnie potężną dawką praktycznych ćwiczeń i dały mi pewność, że da się prowadzić atrakcyjne i angażujące warsztaty online, które równocześnie spełniają swoje cele (przyznaję, że wcześniej w to wątpiłam :D). Były też dla mnie motywatorem do działania (mam mnóstwo pomysłów i już nie mogę się doczekać wykorzystania nowo poznanych narzędzi) oraz okazją do poznania super ludzi, którzy bardzo mnie inspirowali. Będzie mi brakować naszych wtorków